Q R REFERENCE BLADE LS

POLECAMY:

Wzmacniacz Staccato Dual Mono w DAT Szczecin

Kolejna nowość w ofercie to wzmacniacz polskiej produkcji Staccato Dual Mono.

Petarda w głębokiej klasie A.

O brzmieniu za dużo by pisać. Zwyczajnie wpadajcie na odsłuch, a nie pożałujecie.

Prezentacja produktów NAIM i VERTERE

W dniach 15 i 16 czerwca zapraszam na prezentację produktów firmy NAIM, oraz angielskiej marki VERTERE, która zajmuje się tworzeniem i projektowanie przewodów połączeniowych, które są w stanie zrewolucjonizować rynek niedrogiego sprzętu audio i wznieść go na wyżyny dotąd zarezerwowane wyłącznie dla urządzeń z wyższej półki cenowej.

Jesteśmy sklepem patronackim Elektrycznej Pomarańczy

Miło mi zakomunikować że sklep DAT dołączył do grupy Elektrycznej Pomarańczy i został jej sklepem patronackim. Wiążę się to z tym, iż od tej chwili, można będzie nabyć w sklepie wszystkie urządzenia z dystrybucji firmy DECIBEL jakie są w danej chwili w magazynach dystrybutora.

Zestawy głośnikowe Pylon Pearl

Zestawy głośnikowe Pylon Pearl to dwudrożne kolumny wolnostojące, oparte o starannie wyselekcjonowane przetworniki. Głośnik wysokotonowy posiada tekstylną kopułkę oraz wzmocniony układ magnetyczny. Głośnik niskotonowy ze sztywną membraną z włókna szklanego, ma dodatkową wentylację pod dolnym zawieszeniem, redukującą zjawisko kompresji przy większych poziomach głośności.

Olive - serwery plików muzycznych

Mam po raz kolejny wielką przyjemność poinformowania Państwa o pozyskaniu do oferty sklepu nowej marki. Tym razem są to doskonałej jakości serwery plików
muzycznych amerykańskiej firmy Olive.

Kolumny i wzmacniacze ZETA ZERO

Miło mi poinformować, że od dnia 9.04.2011 sklep jest oficjalnym partnerem TR Studio, firmy produkującej kolumny oraz wzmacniacze ZETA ZERO.

W OFERCIE POSIADAMY PRODUKTY TAKICH MAREK JAK:

Wzmacniacz Staccato Dual Mono w DAT Szczecin

Kolejna nowość w ofercie to wzmacniacz polskiej produkcji Staccato Dual Mono.

Petarda w głębokiej klasie A.

O brzmieniu za dużo by pisać. Zwyczajnie wpadajcie na odsłuch, a nie pożałujecie.

Parametry i opis wzmacniacza poniżej.

Wzmacniacz Dual Mono w klasie A prezentuje najwyższą jakość wykonania i drobiazgowe podejście konstruktora do walorów estetycznych.

Tor zasilania został zbudowany w podejściu dual mono. Wzmacniacz został wyposażony w specjalnie przygotowane trafa potrójnie ekranowane elektromagnetycznie. Konstruktor sam opracował metodę dodatkowego ekranowania. Dzięki temu pętla sprzężenia zwrotnego przez pole elektromagnetyczne została zminimalizowana. Dodatkowo poziom drgań samych transformatorów może uznać za ultra niski - poniżej progu słyszenia człowieka. W zasilaczu zastosowano baterię kondensatorów NICHICON, której łączna pojemność wynosi 190 400uF. Zwiększenie ilości elementów pojemnościowych połączonych równolegle ma na celu obniżenie rezystancji szeregowej w porównaniu do pojedynczego kondensatora o wysokiej pojemności. Poprawia to odpowiedzi impulsowe wzmacniacza.  

w Klasie A bardzo ciężko odfiltrować harmoniczne częstotliwości sieciowej 50Hz. Użycie filtra CLC zdecydowanie obniżyło poziom harmonicznych.

Jeśli chodzi o samą końcówkę mocy to jest to konfiguracja tranzystorów Push-Pull. Zastosowane tranzystory mocy to Toshiba 2SK1530/2SJ201.

Prąd spoczynkowy jest ustawiony bardzo wysoko, dzięki temu tranzystory pracują w swoim optymalnym zakresie liniowym.

Dzięki temu zniekształcenia THD są na ekstremalnie niskim poziomie 0,0018%

Moc tracona w stanie jałowym wynosi 250-300W. W normalnych warunkach pracy i temperaturze otoczenia 20 stopni radiatory wzmacniacza osiągają temperaturę 65 stopni Celsjusza. Zabezpieczenie termiczne jest ustawione na 85 stopni.

Skuteczność chłodzenia została potwierdzona dzięki zastosowaniu ceramicznych podkładek pod tranzystory a dystrybucja ciepła odbywa się poprzez złoconą 24k listwę z miedzi.  

Wzmacniacz posiada dwa wejścia CINCH oraz XLR. Przełącznik pomiędzy wejściami dostępny jest po zdjęciu pokrywy górnej. Fabrycznie producent ustawia wejście CINCH

W zestawie znajduje się dwufunkcyjny pilot do regulacji głośności wzmacniacza za co odpowiada zmotoryzowany ALPS z serii RK27

Pasmo przenoszenia 1Hz-90kHz +/- 3dB

Moc w Klasie A to ok 2x20W. Maksymalna moc przy 1% THD to 2x100W
 
"DAT"
ul. Kard. S. Wyszyńskiego 18
70-203 Szczecin
tel. kom.: 601 77 80 74
tel. stac.: 91 48 96 777
E-mail: biuro@dat.szczecin.pl